שירה בציבור | איך מארגנים ערב שירה בציבור?

הטיש | שירה בציבור | אירוע חברה

ערב שירה בציבור הוא אחד מהערבים המהנים ביותר שיכולים להיות ולא רק לקהל מבוגר אלא לכל גיל וגיל. למרות ההנאה שכלולה בערב יש צורך בהכנות רבות לערב שכזה ובעיקר למצוא דרך להפיץ את קיומו של הערב. יש צורך גם למצוא מקום מתאים שיצליח להכיל כמות גדולה של אנשים שכן ערב שירה בציבור בדרך כלל מתאים לכמה עשרות אנשים לפחות. כדאי לבחור במקום מוכר כמו מועדון שירה, פאב או אולם כינוסים כדי לארגן את הערב ולאחר מכן להפיץ אותו ברשתות חברתיות, במודעות ועוד. בדרך כלל ניתן למצוא ערבים כאלו במועדונים לגילאים מבוגרים, כחלק מפעילות שגרתית של מתנ"ס ועוד.

למצוא מישהו שינחה את הערב

כדי לארגן ערב שירה בציבור חשוב מאוד שיהיה מישהו אסרטיבי שינחה את הערב. לא כל אחד יכול להיות רהוט ובעל ביטחון עצמי גבוה כדי להנחות ערב כזה ופעמים רבות כדי למשוך אנשים יש צורך לקרוא לאומן מפורסם מעולם הבידור, כאלו שמקיימים אירועים כאלו בדרך קבע. חשוב מאוד שאותו אדם יהיה קשור לעולם השירה באופן כלשהו ומומלץ גם שינגן על גלי כלשהו כאשר גיטרה היא הכלי הנפוץ ביותר כדי להכניס את כולם לאווירה. המנחה שינחה את הערב ישליך באופן משמעותי ביותר על הערבה כולו ולכן הבחירה שלו היא שיקול מכריע.

אלו סגנונות נפוצים בשירה בציבור?

כששרים בציבור אפשר לבחור כל סגנון מוזיקלי שרוצים אך בדרך כלל שירי עם ארץ ישראליים הם הנפוצים ביותר בערבי מסוג זה. כולם מכירים את המלים וכולם מכירים את הביצוע ולכן יודעים כיצד יש צורך לשיר היטב. יש כאלו שבוחרים לקיים ערבי שירה בסגנון ים תיכוני ולמעשה כל סגנון אפשרי לקיום הערב. כדי להקל על המשתתפים בכל מה שקשור במלים מומלץ להדפיס שירונים מתאימים ולקיים את האירוע במקום שכולל גם שתייה כדי שהגרום לא יהיה יבש בזמן השירה.

האם שירה בציבור עולה כסף?

בדרך כל לערבי שירה בציבור פתוחים לציבור הרחב ולא עולים כסף אם הכי הם מתקיימים במקומות מסוימים כמו פאבים או אולמות כינוסים בהם בדרך כלל נהוג להזמין לפחות משקה אחד. רוב הערבים יהיו פתוחים אך יש כאלו שיכולים לגבות מחיר סמלי בלבד כדי שכל אחד ירשה לעצמו להגיע וליהנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *