פינוי שוכרים נקי מטעויות

פינוי שוכר | פינוי מושכר | תביעה לפינוי מושכר | פינוי דייר | פינוי שוכר מדירה | פינוי שוכרים

פינוי שוכרים הוא אחד מהמהלכים שאף בעל דירה לא רוצה לעשות אך במקרים רבים זוהי האפשרות היחידה. אחרי שיחות רבות ואזהרות בפי הדיירים שנמצאים באותו נכס שרכשו בעלי הדירות בעצמם למטרות השקעה, שוכרים רבים יכולים להפר את חוזה השכירות וכך לאפשר לבעל הדירה רק את האפשרות של בית המשפט כמוצא אחרון. כדי לעבור תהליך נקי מטעויות ויעיל במיוחד שיהיה גם קצר בזמנים וגם עם כמה שפחות כאבי ראש ועוגמת נפש, יש לפנות לעורך דין שבקיא בפינוי שוכרים כדי לבדוק את כדאיות התהליך ולעבור אותו בצורה מקצועית למרות שהוא נראה פשוט לכאורה.

לא להגיע לפסים אלימים

למרות שבמצבים רבים המצב בין השוכר למשכיר יכולים להגיע לפסים מאוד לא נעימים אסור להגיע לפסים אלימים. מעבר להתנהגות קיצונית אינה כשורה בשום דרך לעניין המשפטי של חוזה השכירות וההפרה שלו וכמובן ההליך של פינוי שוכרים. אי אפשר להפעיל שום דרך של כוח כנגד אותם שוכרים וגם לא לנתק להם את החשמל ואת הגז. חשוב להבין את ההיגיון מאחורי פינוי שוכרים שכזה ומדוע הוא פסול: אותם שוכרים צורכים שירותים של בעל דירה אך למרות שזה עסק עבור בעל הדירה, זוהי קורת הגג והמחסה של אותם השוכרים והם חייבים לקבל את הזכויות הבסיסיות שלהם לחשמל, למים ולגז.

שימוש בהוצאה לפועל וכוחות משטרה

אחרי דיון בנושא, בית המשפט שוקל את המצב בהתחשב בטיעונים של שני הצדדים, כתב התביעה של בעל הדירה וכתב ההגנה של השוכר במידה והגיש, ולאחר מכן מספק תשובה. אחרי צו של בית משפט שמגיע עד לשוכר השוכר יכול להחליט האם הוא מתפנה לפי ההסכם שקבע בית המשפט או האם הוא נשאר בדירה בכל זאת. במידה והשוכר יחליט שלא לעזוב את הדירה הוא יזכה לדפיקות דלת מצב הוצאה לפועל, שמומחים בפינוי שוכרים, שבדרך כלל גם מלווה בכוחות אבטחה מטעם המשטרה. פינוי כזה יכול להיות מאוד מבהיל בכל בניין וגם לשוכרים האחרים שלא קשורים לנושא, שנמצאים בדירה, אך הכרחי מטעם החוק. להבא, אותו בעל דירה יכול להימנע מפינוי שוכרים ובוודאי אגרסיבי שכזה בדמות סעיפים ברורים יותר או ניפוי סלקטיבי יותר של השוכרים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *